11.10.2006

امیر ساران زندانی سیاسی ممنوع الملاقات شد // تعدادی از دستگير شدگان ناآرامی های شنبه شب در تهران آزاد شدند

پیک ایران:
کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر : امیر ساران زندانی سیاسی که هم اکنون در زندان رجایی شهر کرج به سر میبرد، از سوی حراست این زندان ممنوع الملاقات شد. وی چندی پیش جهت ادای توضیحات در مورد عدم بازگشت خود به زندان پس از اتمام دوران مرخصی اش به حراست زندان رجایی شهر احضار شد اما ازحضور در آنجا خودداری کرده بود. مسئولین زندان نیز در واکنش به این عمل وی را به مدت نامعلومی ممنوع الملاقات کردند.
امیر ساران درشهریورماه، پس از پشت سر گذاردن یک سال و نیم از دوران حبسش به مرخصی آمد اما پس از اتمام دوران مرخصی اعلام کرد به دلیل اینکه خود را مجرم نمیداند حاضر به بازگشت به زندان نیست. مامورین دادگاه انقلاب دو روز پس از اتمام دوران مرخصی وی ، او را در منزلش در شهریار بازداشت و به زندان رجایی شهر منتقل نمودند.
همچنین به گفته یک منبع موثق تعدادی از بازداشت شدگان ناآرامی های شنبه شب در تهران، آزاد گشته اند. یکی از این افراد که از ناظرین این جریان بوده و به صورت اتفاقی بازداشت شده بود،پس از آزادی اعلام کرد که کلیه بازداشت شدگان به زندان اوین منتقل گشته اند. وی همچنین بیان کرد که بازداشت شدگان به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و تحت شکنجه قرار دارند.
گفتنی است در جریان ناآرامی های شنبه شب در اطراف منزل آیت الله بروجردی، مامورین نیروی انتظامی و یگان ضد شورش پس از حمله به تجمع کنندگان، کلیه کسانی را که در خانه های اطراف بوده اند را نیز بازداشت کرده اند. این فرد اشاره کرد که بسیاری از افراد بازداشت شده عموما کسانی هستند که در راهرو ها و یا پشت بامهای منازل اطراف پناه گرفته بودند اما پس از حمله نیروهای امنیتی ، همگی آنان بازداشت شدند.
گفته میشود کیانوش سنجری فعال سیاسی و عضو جبهه متحد دانشجویی نیز در حالی که به همراه عده ای دیگر پس از حمله نیروهای امنیتی روی پشت بام یکی از منازل پناه گرفته بودند، بازداشت گشته است.
بر خلاف ادعای احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی مبنی بر بازداشت ۳۰۰ نفر در جریان ناآرامی های شنبه شب ، تعداد بازداشت شدگان بیش از ۶۰۰ نفر تخمین زده میشود. خبرهای رسیده از زندان اوین حاکی است تعداد بازداشتی ها به قدری زیاد است که بند ۲۰۹ پر شده و تعداد زیادی از این افراد نیز به بندهای ۲۴۰ و ۲۴۱ این زندان انتقال یافته اند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates