23.03.2006

وزرای امورخارجه ایتالیا و اسرائیل سیاست های آقای احمدی نژاد را برای جهان خطرناک دانستند

رادیو فردا: وزرای امورخارجه ایتالیا و اسرائیل در خاتمه دیدار خود از دولت آقای محمود احمدی‌نژاد به عنوان خطری جدی نه تنها برای امنیت اسرائیل بلکه برای سراسر جهان نام بردند. جیافرانکو فینی گفت جامعه بین‌المللی باید با سیاست‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی با قاطعیت کامل برخورد کند و دولت این کشور را مجبور سازد از برنامه‌های کنونی خود چشم بپوشد.خانم زیپی لیونی از جانب دیگر افزود باید قبل از اینکه ایران به بمب هسته‌ای دست پیدا کند برنامه‌های اتمی آن را متوقف ساخت.

وزرای امورخارجه ایتالیا و اسرائیل بعد از دیداری در رم اعلام کردند که دولت آقای محمود احمدی‌نژاد نه تنها برای اسرائیل، بلکه برای جهان خطری جدی به شمار می‌آید.
احمد رافت (رادیوفردا، رم): برنامه‌های اتمی جمهوری اسلامی و حمایت آن از حماس، و جهاد اسلامی فلسطین، محور دیدار و مذاکرات چهارشنبه بعد از ظهر وزیر امورخارجه ایتالیا جیانفرانکو فینی، با وزیر امورخارجه اسرائیل، خانم زیپی لیونی Tzipi Livni بود.

وزرای امورخارجه ایتالیا و اسرائیل در خاتمه دیدار خود از دولت آقای محمود احمدی‌نژاد به عنوان خطری جدی نه تنها برای امنیت اسرائیل بلکه برای سراسر جهان نام بردند.

جیافرانکو فینی گفت جامعه بین‌المللی باید با سیاست‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی با قاطعیت کامل برخورد کند و دولت این کشور را مجبور سازد از برنامه‌های کنونی خود چشم بپوشد.

خانم زیپی لیونی از جانب دیگر افزود باید قبل از اینکه ایران به بمب هسته‌ای دست پیدا کند برنامه‌های اتمی آن را متوقف ساخت. وزیر امورخارجه اسرائیل افزود اظهارات محمود احمدی‌‌نژاد مبنی بر حذف نام اسرائیل از نقشه جهان و ادعای رهبران جمهوری اسلامی مبنی بر افسانه بودن کشتار جمعی یهودیان در جنگ جهانی دوم را بسیار خطرناک خواند و گفت جهان آزاد نباید اجازه دهد که این تهدیدها ادامه پیدا کند.

برای وزیر امورخارجه ایتالیا زمان در مقطع کنونی به نفع جمهوری اسلامی عمل می‌کند و بنابراین جامعه جهانی بدون اتلاف وقت باید در مقابل ایران با قاطعیت عمل کند و رهبران جمهوری اسلامی را به عقب نشینی از مواضع کنونی خود مجبور کند.

جیانفرانکو فینی به حماس نیز هشدار داد در صورتی که اسرائیل را به رسمیت نشناسد و بر ازبین بردن این کشور اصرار ورزد در این صورت باید خود را برای مقابله با غرب آماده سازد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates