15.01.2006

اتمام سوخت؛‌ دلیل اصلی سقوط هواپیمای شهید کاظمی

پیک ایران: فردا نیوز : منابع آگاه می گویند دلیل سقوط هواپیمای فالکن سپاه پاسداران، تمام شدن سوخت آن بوده است.
به گزارش خبرنگار فردا یک منبع مطلع در این باره گفت: در جریان سقوط هواپیمای سپاه در نزدیکی ارومیه در هفته گذشته که در ضمن آن سردار احمد کاظمی فرمانده نیروی زمینی سپاه و چند فرمانده ارشد دیگر سپاه کشته شدند، ظاهرا به دلیل خرابی آمپر سوخت هواپیما، خلبان قادر به تشخیص مقدار سوخت واقعی هواپیما نبوده است. البته اگر نقص فنی در چرخهای هواپیما بروز نمی کرد هیچ مشکلی ایجاد نمی شد اما با باز نشدن چرخها، هواپیما قادر به فرود در فرودگاه ارومیه نبود و پس از چند بار دور زدن، در راه بازگشت و با تمام شدن سوخت، هواپیما سقوط کرد.
گفته می شود خلبان تمام شدن سوخت را به برج مراقبت اطلاع داده و خواستار راهنمایی برای فرود در مزارع اطراف روستای امامزاده آیدین لو در 10 کیلومتری ارومیه شده است اما موفق به فرود سالم نشده و هواپیما در ارتفاعی کم به زمین خورده و سرنشینان آن کشته می شوند.
به گفته این منبع مطلع، عدم انفجار این هواپیما پس از اصابت به زمین، یکی از مهمترین نشانه های تمام شدن سوخت آن است چرا که در صورت باقی ماندن سوخت در مخزن هواپما، قطعا انفجار و آتش سوزی رخ می داد. همچنین از کار افتادن همزمان دو موتور هواپیما نیز تنها به دلیل اتمام سوخت ممکن است.
گفته می شود قرار بوده چند تن از فرماندهان عالی رتبه سپاه نیز با این هواپیما به ارومیه پرواز کنند اما با مخالفت مسئولان مربوطه در سپاه مواجه شده اند. ظاهرا بر اساس آیین نامه های موجود، پرواز همزمان فرماندهان ارشد و مسئولان ممنوع است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates